Düğün Dernek D&D Kuruldu

Çalgı Çengi, Üskadar’a Giderken, İşler Güçler derken Düğün Dernek kuruldu en sonunda. Selçuk AYDEMİR başarılarını Düğün Dernek kurarak kutlamak istiyor kanımca. Çoğu kişi Çalgı Çengi 2’i beklerken Selçuk Aydemir ve ekibi bizi Düğün Dernek filmiyle selamlayacak. Ekibin önceki işlerini hesaba katarsak bizleri eğlence ve neşe dolu bir film bekliyor olacak. Filmle ilgili Selçuk Aydemir’in paylaştığı setten fotoğrafları inceleyelim önce.

ekip dd

 

Bu fotoğraf büyük olasılıkla düğün sahnesinden. Sol baştaki imam rolünü oynayanı tanımadığımı belirteyim. Sol baştan itibaren: İmam – Cemil Şahin (İşler Güçler’deki Cavit) – Korhan Herduran (İşler Güçler’deki Vedat) – Burak Satıbol – Ahmet Kural – Selçuk Aydemir – Şinasi Yurtsever (İşler Güçler’deki Hakkı) – Murat Cemcir – Barış Yıldız (İşler Güçler’deki Tekin)

dugunmasasi

Aşağıdaki fotoğraflara bakacak olursak Selçuk Aydemir’in oyuncularını ne kadar çeşitli karakterlerde kullanabildiğini anlayabiliriz. Saçlarıyla oynamayı çok seven Ahmet Kural’ı kel olarak (Esat Kıratlıoğlu saç tarama şekilli) olarak görmek bazılarını şaşırtabilir. Murat Cemcir’i de Amerikan Jony vari tipinde görmek. Ama Selçuk Aydemir bu. Her oyuncuya farklı kostümler giydirebiliyor.

 

sulcukmuratahmet  murat cemcir dd  ahmet dd

Şinasi Yurtsever’in saç şekline dikkat edelim. İlginç olmuş.

sinasi dd

 

İşler Güçler dizisinde çatlak, bir bilim insanı olmaya çalışan, tipi acayip Cavit karakterini oynayan Cemil Şahin Düğün Dernek’te imana gelmiş galiba:D

cemil sahin

 Ve gelelim süprize. Usta oyuncu Rasim Öztekin de film ekibine dahil olmuş. Bunu öğrendiğime çok sevindiğimi söylemeyelim. Oyunculuğu çok beğendiğim birisidir Rasim Öztekin. Yıllarca Üstat Ferhan Şensoy ile beraber çalışmıştır. Kendisi filme çok şeyler katacaktır.

rasim öztekin

 

Son olarak aşağıdaki basın toplantısında yapılan röportaj fotoğrafına dikkatlice bakarsak yurt dışından anadoluda bir köye tatile gelmiş bir aile olduğunu anlayabiliriz. 

yabancı

 

 

Şimdide filmin ekibinden söz edelim isterseniz.

 

selcuk

Düğün Dernek kısaca “D&D” filminin senarist ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir üstlenmiş durumda. 1982 İstanbul doğumlu Selçuk Aydemir İTÜ Uçak Mühendisliği mezunudur. İlk olarak sinema işine kısa filmlerle adım atmıştır. “Ayrılık” isimli kısa film senaryosu ile 2007 Sinepark Kısa Film Festivali’nde  “Övgüye Değer Senaryo Ödülü” nü kazanmıştır. 2008 yılında değişik senaryosu ile “Kurbanlık” filmini çekmiştir. (Bu filmi izleyebilenlerin sayısını çok merak ediyorum doğrusu). 2009 yılında sonradan “Leyla ile Mecnun” dizisi senaryosu ile yıldızı parlayacak olan Burak Aksak ile Ramazan ayına özel 30 kısa bölümlük “Ramazan Güzeldir” dizisini çekmiştir. 2010 yılında sinemada çok az kişinin izlediği ama internet sayesinde bir fenomen olan “Çalgı Çengi” filmini yazıp yönetmiştir. 2011’de ömrü 13 bölüm olan ama senaryosu özgün “Üsküdar’a Giderken”’i çekmiştir. Son olarak 2012 yazında başlayan ve efsane olan “İşler Güçler” dizisinin yönetmenliğini yapıp, Osman Edip Tekin ve Onay Durgun ile dizinin senaristlerinden biri olmuştur. “2013 Antalya Televizyon Ödülleri”nde “İşler Güçler” ile  “Komedi Dizisi En İyi Yönetmen” ödülünü almıştır.

ahmet

Filmin başrollerinden biri Ahmet Kural’a ait. 10 Kasım 1982 Kütahya doğumludur. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü mezunu olan Ahmet Kural yüksek lisansını Bilkent üniversitesinde yapmıştır. Fikrimin İnce Gülü ve Evimin Erkeği adlı dizilerde rol almıştır. Başrolünü oynadığı “Gazi” “İşler Güçler” dizisindeki Ahmet Kural’a göre 119 bölüm yayınlamış olsa da Gazi dizisi sadece 19 bölüm sürmüştür. Güneşin Oğlu filminde yer almıştır. “Bir Bulut Olsam” dizisinde oynamıştır. “Ramazan Güzeldir” de konuk oyuncu olarak yer almıştır. “Elde Var Hayat” isimli dizide Metin karakterini canlandırmıştır. Ve yine bir Selçuk Aydemir projesi olan “Üsküdar’a Giderken” dizisinde konuk oyuncu olarak birkaç bölüm oynamıştır. “Çalgı Çengi” filmindeki Gürkan karakteri ile bizleri bayağı güldürmüştür. Ve efsane dizi “İşler Güçler” de kendisini oynamıştır. Hayran kitlesini İşler Güçler sayesinde bayağı çoğaltmıştır.

Ahmet Kural için şahsi düşüncelerim şöyle. Kendisi mimiklerini çok iyi kullanabilmekte. Bunu çok iyi gördük. Hem drama hem de komedide başarılı. Böyle devam ederse Türkiye’nin Jim Carrey’si olabilir. Bakalım Düğün Dernek filminde nasıl bir performans sergileyecek.

murat

Filmin diğer bir başrolü benim oyunculuğunu çok beğendiğim Murat Cemcir’e ait. 30 Kasım 1976 Tokat doğumlu Murat Cemcir, Mustafa Kemal Üniversitesi Otomotiv bölümü mezunudur. Takva, Pars: Kiraz Operasyonu, Polis ve Kurbanlık filmlerinde çeşitli roller almıştır. “Gazi” dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. “Ramazan Güzeldir” isimli dizide oynadığı “Dilenci Tankut” karakteri ile kendisini izleyenlere tanıtmıştır. Bu dizide Haluk Bilginer’in “Masumiyet” filminde yaptığı tirata benzer bir tirat yapmıştır Tankut karakteri ile. Kesinlikle izlenmelidir. “Bir Bulut Olsam” dizisinde oynamıştır. Çalgı Çengi filmindeki Salih karakteri ile gönüllerde taht kurmuştur. Televizyonda ilk başrol deneyimini Selçuk Aydemir projesi olan “Üsküdar’a Giderken” adlı dizide Oğuz Cemcir karakteri ile yaşamıştır. Bu dizideki bir kıza çıkma teklif etme sahnesi efsanedir. Zeki Demirkubuz imzalı “Yeraltı” isimli sinema filminde oynamıştır. Son olarak İşler Güçler’de kendisini canladırmakta idi. İşler Güçler dizisindeki sevgilisi Aşkın karakterinden ayrılma sahnesi büyük bir ilgi görmüştü. Bu sahne internette bayağı bir izlenmiştir.

murat karakterler

Murat Cemcir hakkındaki düşüncelerim ise: Öncelikle Murat Cemcir’i oyunculuk olarak çok beğeniyorum. Ahmet Kural mı Murat Cemcir mi diye soracak olursanız cevabım Murat Cemcir olacaktır. Murat Cemcir oynadığı karakterlere kendi yöresinin özelliklerini de katabiliyor. Tokat onla gurur duyabilir bence. Murat Cemcir doğallığı ile Düğün Dernek filmine çok şeyler katacaktır eminim. Zaten Murat Cemcir bu kadar iyi olmasa Selçuk Aydemir’in “Kare As” ında yer almazdı herhalde.

 

burak dd

Düğün Dernek filminin diğer oyuncularından biriside Burak Satıbol. İşler Güçler dizisinin Salih Abi’si , Mahşer-i Cümbüş ekibinden Burak abi:D Düğün Dernek filmi henüz açıklanmamışken internetteki canlı sohbette Burak abi İşler Güçler dizisi hayranlarına Selçuk Aydemir’in 2013 yaz aylarında Çalgı Çengi 2’yi çekmeyeceğini, onun yerine İşler Güçler dizisinden bazı oyuncularında yer alacağı bir sinema filmi çekeceği haberini vermişti. Bu açıklamayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

[sz-vimeo url=”https://vimeo.com/71516238″ /]

 

Açıkçası ben Burak abinin Düğün Dernek filmindeki rolünü merakla bekliyorum. Salih abi karakterinden sonra bakalım ne halde karşımıza çıkacak Burak Satıbol.

calgi cengi  isler-gücler

Selçuk Aydemir yaptığı projelerle özgünlüğünü zaten kanıtlamış durumda. Gerçek hayattan beslenen bir senarist yönetmen. Bizlere yakın geçmişimizi anımsatan. Çalgı Çengi filminde Grup Vitamin ve Gökhan Semiz’i hatırlattığı gibi. Bu filmde de bazı şeyleri anımsamamıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Murat Cemcir ile Ahmet Kural yeni bir Zeki Alasya –Metin Akpınar olma yolunda ilerliyorlar. Umarım Zeki – Metin gibi yolları ileriki yıllarda birbirinden ayrılmaz. Ekibe Binnur Kaya’nın katılımıyla ilginç bir üçlü olabilirler. Diğer rollerde İşler Güçler ekibi ve Beşiktaş Kültür Merkezi “BKM” oyuncuları yer alacakmış. Yardımcı rollerle film daha yükselir. Bu bir gerçektir. Filmin yapımcılığını BKM üstleniyormuş zaten. Nasıl bir iş çıkacak ortaya bekleyip göreceğiz.

Düğün Dernek filmi vizyona girdikten sonra izleyeceğim. Ve filmin incelemesini sizlerle paylaşacağım. Çalgı Çengi’nin üzerine Düğün Dernek kurulacak. Yerinizi alın bakalım.

 

Sabri KURBAN

Bir cevap yazın